Cam Balkon Evcil Hayvanlarınızı Kazalardan Koruyor

Siz de evinde balkonu olan şanslı ev sahiplerinden misiniz? Peki kediniz var mı?
Eğer öyleyse eminiz kediniz de tüm merak duygusu ile bu alanın her noktasını keşfetmek için can atıyor! Fakat kedinizi balkonda bırakmak güvenli mi? Ne yazık ki hayır. Her kazanın sebebi aynı olmasa da kazalar sürekli olur. Kediniz gördüğü bir kuşu tüm avcılık yeteneklerini kullanarak yakalamak isteyebilir. Bu nedenle balkonunuzda ve hatta balkona çıkan odanızda kediniz için tüm güvenlik önlemleri almalısınız.

Kediler, dört ayak üstüne düşmeleri ile bilinirler fakat bu gerçekten düşüp de zarar görmeyecekler anlamına gelmez. Elbette çok yüksek katlı binalardan düştükleri halde bir çiziği bile olmayan kedilerin mucizevi hikayelerini duyarız, fakat bilmenizi isteriz ki bu hikayeler kesinlikle birer istisnadır. Çoğu kedi yüksek yerlerden düştüklerinde ciddi yaralanmalar yaşayabilir veya hayatlarını kaybedebilirler.

cam balkon albert genau
Veteriner hekimlerin yüksek katlardan düşen kedi vakaları için medikal bir terim kullandıklarını biliyor muydunuz? Bunun adına Yüksek Bina Sendromu deniyor ve istatistiklere göre havalar ısındıkça yüksek binadan düşen kedi vakası sayısı haftada 3-5 vakaya çıkabiliyor.

Bu durumda balkonunuzu kediniz için nasıl güvenilir hale getirebilirsiniz?

Balkonunuz için ağ, kediniz için tasma çözüm için belki birer alternatif olabilir ancak hem balkon dekorunuzu bozmayacak hem de dört mevsim size keyif verirken kedinize de yeni bir yaşam alanı olacak balkonunuz için size Albert Genau Cambalkon Sistemlerini öneriyoruz.