Cam Balkon ile Evinizin Emlak Değerini Artırın

Evinizin emlak değerine artı değer katın
Gün geçtikçe ağırlaşan iş ve yaşam koşulları, artan stres, sürekli koşuşturmaca ve bir yerlere yetişme durumu, günümüz insanının durup, nefes alacağı, kendine ait özel yaşam alanlarının değerini bir kat daha arttırırken, binaların gittikçe yükseldiği şu dönemde, balkon ve teraslar insanlar için en önemli “nefes alma yeri” olarak düşünülüyor.

 İşte tam bu noktada balkonları yeni yaşam alanları haline getiren  “cam balkon”, “balkon camlama”, “katlanır cam sistemleri” gibi adlarla adlandırılan sistemler gündeme geliyor. Bu sistemler sayesinde,  balkon veya teraslar istenildiği zaman tamamen açık, istenildiği zaman tamamen kapalı hale getirilirken, camın şeffaflığı, hem görsellik hem de yetiştirilecek bitkiler için yeterli gün ışığı sağlıyor.

İnsanların bu tür ihtiyaçlarını karşılamasından dolayı, emlak satan veya kiralayan web sitelerinin emlak tanıtım metinlerinde, sıklıkla  “balkonu camlanmış”, “………………..markalı cambalkonlu”, şu kadar metrekaleli cambalkonlu”  gibi ibarelerin kullanıldığını görmekteyiz. Bu sayede satıcılar sattıkları/kiraladıkları konutun değerini ve albenisi artırmaya çalışırken, ev almak/kiralamak isteyenler de bir ihtiyaçlarını giderebilmektedirler.

cam balkon albert genau

 
Markalı konut projelerinin giderek arttığı bir iklimde, müteahhit firmalar yaptıkları tüm projelere artı değer katma çabasındalar. Bu çabanın bir sonucu olarak, proje ve inşaat aşamasında balkonların camla kapatılması, kısacası evin  “cambalkonlu” hale getirilmesi, evin emlak değerine artı bir değer katmaktadır. Cambalkonun binanın dış kabuğunda yer alması nedeniyle, projeye, herkesin dışarıdan görebileceği bir reklam unsuru olarak ekstra bir katkı sunmaktadır.

Bundan olsa gerek, yapı ve inşaat sektörü, “kat bahçesi”, ”teras bahçe”, “camla kapanabilir balkonların yarım oda sayıldığı “3+1,5” gibi farklı konseptler geliştirip, projelerini de bu konseptler üzerine kurmaktalar.

İşin özü,  ev alırken veya kiralarken, “” olup olmaması da, kişiler için bir seçim kriteri haline geldi.

Dolayısıyla, cambalkonlu evler cambalkonsuz evlere göre çok değerli. Peki sizin evinizde, projenizde cam balkon var mı?