Cambalkon V.3.0 Başladı!

CAMBALKON  V.3.0  BAŞLADI
Cambalkon sektöründe versiyon 3 olarak adlandırdığımız bu dönemde, artan rekabetten ve herkesin sattığı cambalkonu satmaktan bıkan firmalar, hem uygun fiyatlı ürünleri, hem de markalı ve kaliteli ürünleri aynı bünyede sağlayan, Albert Genau markasına yönelmektedir.

Cambalkon v3 Başladı Albert Genau Cambalkon

Şöyle ki; ilk versiyonda, cambalkon sistemleri balkonların yaşam mekanı haline gelmesi için pvc’ye alternatif bir sistem olarak, hem üreticiler hem de kullanıcılar cephesinde kabul gördü. Bu dönemde, piyasadaki cambalkon sistemi üreticisi sayısı az, cambalkon sistemleri istenilen fiyatlara satılabildiği için, karlılıklar yüksekti.

İkinci versiyonda, cambalkon üreticisi firma sayısı çok arttı, hemen hemen tüm alüminyum ekstrüzyon firmaları cambalkon profili üretir oldu. Tedarikçi sayısındaki bu artış, cambalkon sistemleri çeşitliliğine yansımadı. Aynı sistem, aynı kalitede ve aynı fiyatla alınır satılır oldu. Ürün emtialaştı, değersizleşti. Artan rekabet sonucu da, karlılıklar azaldı.

Şu an başladığını düşündüğümüz, üçüncü versiyonda ise, cambalkon sektöründe bir dönüşüm yaşanıyor. Artan rekabetten ve herkesin sattığı ürünü satmaktan bıkan firmalar, hem uygun fiyatlı ürünleri, hem de markalı ve kaliteli ürünleri aynı bünyede sağlayan, Albert Genau markasına yönelmektedir. Son bir yıldır bunu çok yakından gözlemliyoruz.

Daha önce başka cambalkon sistemi işleyen ancak şimdi Albert Genau bayisi olan bayilerimizden, “İyi ki Albert Genau cambalkon bayisi olmuşum” cümlesini duymak, bizim yolumuzun doğruluğunu teyit etmektedir.

Bizimle çalışmak isteyen cambalkoncularda şöyle bir eğilim olduğunu gördük. “Ben mevcut cambalkon sistemimi satmaya devam edeyim, sizden de Albert Genau cambalkon ürünlerini alayım, satayım”. Bu anlayışın altında, firmaların kendilerini güvene alma ve müşteri kaybetme korkusunun yattığını tespit ettik ve Statü cambalkon markamızı piyasaya sürdük. Firmalara, hali hazırda sattıkları piyasa ürünü cambalkon yerine Albert Genau garantisi altında Statü markalı cambalkon ürünlerini aynı fiyat ile sunmaya başladık. Böylece, cambalkoncular müşterisini, satış hacmini kaybetme endişesi taşımadan, işleyişlerini aynı şekilde devam ettiriyorlar. Bununla birlikte Albert Genau cambalkon bayisi olmanın tüm avantajlarını da beraberinde yaşıyorlar. Sonuç olarak bir Albert Genau bayisi, cambalkonun metrekaresi kaça diye sorana da, sizde ısıcamlı cambalkon var mı diyene de, satış yapabiliyor. Gerek ulusal bazda yaptığımız reklamlar, gerekse bayinin kendi web sitesine yönlendirmeli reklamlar sayesinde, müşteriyi cambalkon bayilerimize gönderiyoruz. Bu da bayilerimizin cambalkon satışlarını önemli oranda artırıyor. Bu iş modelinin bayilerimize ciddi bir enerji verdiğini gözlemlemekten de ayrıca mutluyuz.

Albert Genau’nun odağında bayi, cambalkon var. Ürünlerimizi bayilerimiz aracılığı ile satıyoruz. Albert Genau markası, bayilerimiz aracılığı ile tüm kullanıcılara ulaşıyor. Hem yurt içinde, hem yurt dışında cambalkon bayilikleri veriyoruz. Bir bayinin, bayisi olduğu firmadan, markadan beklentileri nelerdir, nasıl karşılanır gibi sorularla, firmanın bayisinden beklentileri nelerdir, nasıl karşılanır sorularını birleştirip birlikte cevaplıyoruz. Firmalar, şu kadar cambalkon bayim var, bu kadar cambalkon bayim var diyor. İnternet sitelerine giriyorsunuz, kimmiş bayileri diye. Ya yapım aşamasında, ya da kendi telefonlarını vermişler. Şu an cambalkon sektöründe internet sitesinde bayilerini yayınlayan bir tek biz varız bildiğim kadarıyla. Hem ürünlerimizi hem bayilerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bundan sonra da ağzımızdan hem cambalkon, hem de bayi kelimesi düşmeyecek.